Aleksandr Puškini preemia – „Vene keel, kui elutöö“ - õp. Jelena Laanjärvele
28.04.2016
22. aprillil toimus Tallinnas X rahvusvaheline vene keele kui võõrkeele õpetajate teaduslik-praktiline konverents „Vene keel kui võõrkeel: tema minevik, olevik ja tulevik. Uus aeg – uus nägemus”.

Konverents on ajastatud Eestimaa vene keele ja kirjanduse õpetajate assotsiatsiooni (EVKKÕA) asutamise 10. aastapäevale. Organisatsioon on suurim russiste ühendav liit Eestis, mis on loodud ühendamaks Eestis töötavaid vene keele ja kirjanduse spetsialiste ning toetamaks ja populariseerimaks vene keelt, kirjandust ja kultuuri. Anti kätte ka Aleksandr Puškini preemiad. Sel aastal kuulutati laureaatideks 3 vene keele, kui võõrkeele õpetajat, kes kõik on ka EVKKÕA loojad - Pärnu linna õpetaja Viive Korb, Raplamaalt Tatjana Palusaar ja Saue Gümnaasiumi vene keele õpetaja Jelena Laanjärv. Meie kooli õpetaja Jelena Laanjärv sai preemia nominatsioonis – „Vene keel, kui elutöö“. Preemiat kutsutakse omavahel „KEELE OSCARIKS“! Autasu andis üle akadeemik, St- Peterburi RÜ president, filoloogia professor, Venemaa haridusakadeemia president, Rahvusvahelise vene keele ja kirjanduse Assotsiatsiooni president Ljudmila Verbitskaja. Konverentsi keskmes oli vene keele funktsioneerimise ja õpetamise küsimused kaasaegses ja dünaamilises maailmas, eelkõige venekeelne digiõpe, bilingvistilisus hariduses. Samuti uute keeleõpikute koostamise teooria ja praktika. Konverents oli tõeliselt juubelihõnguline, kuna kohale olid tulnud vene keele spetsialistid 15 välisriigist, s.h. Granadalt, USA-st, Saksamaalt, Soomest, Rootsist, Hiinast, Rumeeniast, Kasahstanist, Moldovast, Gruusiast, Ukrainast, Amsterdamist, Venemaa haridusakadeemia president, akadeemik L. A. Verbitskaja. Tervitusi olid tulnud tooma Venemaa suursaadik Eestis A. M. Petrov, Eesti haridus- ja teadusministeeriumi esindajana Irene Käosaar, Tallinna Haridusameti juhataja hr. A.Pajula.