Saue Gümnaasiumi I teatrifestival
09.05.2013

11.04. ja 18.04. toimus Saue Gümnaasiumi saalis SAUE GÜMNAASIUMI I TEATRIFESTIVAL

Festivalil osales kokku 10 näitetruppi. Esimesel päeval mängiti 6 etendust ja teisel päeval 4 etendust. Peale Saue Gümnaasiumi näitetruppide, kes esitasid 5 etendust, astusid üles veel külalisesinejad: Laagri Kooli näitetrupp, Lilleküla Gümnaasiumi näitetrupp, Huvikeskus „Kullo“ näitetrupp ning Tallinna Kanutiaia Noortemajast 2 näitetruppi.

Etendused olid eri-ilmelised ja seetõttu oli neid ka huvitav vaadata. Tõsiseid noorteprobleeme käsitlevad etendused olid: „Kõnelused“ (Huvikeskus „Kullo“ näitetrupp), etendus „Mirr“ (Tallinna Kanutiaia Noortemaja näitetrupp) ja omaloominguline näidend „Kelle jaoks klassikaline, kelle jaoks mitte“ (Lilleküla Gümnaasiumi näitetrupp). Väga omanäoline oli rahvapärimusi kajastav etendus „Kratilood“ ( Tallinna Kanutiaia Noortemaja näitetrupp). Kuid lavastatud oli ka Eesti ja Soome klassikat: A. Kitzberg „Rätsep Õhk“ ja A. Kivi „ Seitse venda“ (Saue Gümnaasiumi näitetrupid)

Põnevaid ja seiklusrohkeid elamusi pakkus näidend „Puujala ja Ükssilma sõda“ (Laagri Kool). Saue Gümnaasiumi 12 a klassi näitetrupp ja 6 b-c klassi näitetrupp tõestasid , et on võimelised mängima ka inglise keeles (12a klassi muusikaline etendus „Grease“) ja saksa keeles (6b-c klassi etendus „Talumees ja tema püksid“). Meeleolukat vaheldust pakkus satiiriline suhtedraama R. Thomas „8 armastavat naist“ (Saue Gümnaasiumi õpetajate näitetrupp).

Etendusi hindas žürii koosseisus: huvijuht Grete Põldma, meediaõpetaja Alexei Alexeev, emakeeleõpetajad Liis Ots ja Loore Maidre. Žürii esimees oli Andres Ots – kauaaegne Pärnu teatri, Noorsooteatri ja Tallinna Linnateatri näitleja ning EMTA lavakooli õppejõud.

Žürii poolt leidsid tunnustust :

NÄITLEJAPREEMIAD

Karoliine Olle – näidendis „Puujala ja Ükssilma sõda“ koerograafia ja suurepärase loomingulise suhtumise eest rollis Ruutu Äss (Laagri Kool)

Jaagup Tuisk – näidendis „Puujala ja Ükssilma sõda“ Lauluülem Joru rolli eest (Laagri Kool)

Tarko Juss - näidendis „Puujala ja Ükssilma sõda“ Löömamehe rolli eest (Laagri Kool)

Kirke Männik - näidendis „Kratilood“ jutustaja rolli eest (Tallinna Kanutiaia Noortemaja)

Martin Viese – näidendis „Kratilood“ jutustaja rolli eest (Tallinna Kanutiaia Noortemaja)

Henri Orlov - näidendis „Kõnelused“ Karli rolli eest (Huvikeskus „Kullo“)

Magnar Matteus Oder – näidendis „Seitse venda“ Aapo rolli eest (Saue Gümnaasium)

Liis Veeleid – näidendis „ 8 armastavat naist“ Louise rolli eest. (Saue Gümnaasium)

Zürii tunnustas eraldi etenduses „8 armastavat naist“ mänginud õpetajaid: Malle Liivi,

Ulvi Urgardit, Sirje Ojaveed, Anu Vananurme, Kerli Prassi ja Hellen Florenit.

PARIM LAVASTUS (PÕHIKOOL):

I KOHT – näidend „Kratilood“ (lav. Meelis Sekk, Tallinna Kanutiaia Noortemaja)

II KOHT- näidend „ Kõnelused“ (lav. Anne Veesaar, Huvikeskus „Kullo“)

III KOHT – näidend „ Puujala ja Ükssilma sõda“ (rühmatöö, Laagri Kool)

PARIM LAVASTUS (GÜMNAASIUM):

I KOHT – näidend „Mirr“ (lav. Meelis Sekk, Tallinna Kanutiaia Noortemaja)

II KOHT- näidend „Kelle jaoks klassikaline, kelle jaoks mitte“ (rühmatöö, Lilleküla Gümnaasium)

III KOHT- näidend „Rätsep Õhk“ (lav. Leo Uulma, Saue Gümnaasium)

Saue Gümnaasiumi I Teatrifestival on lõppenud. Kohtume järgmisel aastal!

Saue kooliteatri juht

Teatrifestivali korraldaja