Õpilasleiutajate riikliku konkursi võitja - Saue Gümnaasiumi 12.A klassi õpilane Priit Norak
11.12.2015

10. detsembril  andis EV President Toomas Hendrik Ilves üle preemiad Eesti Teadusagentuuri korraldatud riikliku õpilasleiutajate konkursi parimatele ning nende juhendajatele. Vanemas vanuserühmas (10.-12. kl.) sai I preemia Saue Gümnaasiumi 12.a klassi õpilane Priit Norak töö „Ekstruuder V3 – Plastikute taaskasutamine läbi 3D-printimise“ eest.

Juhendajapreemiaga tunnustati   Saue Gümnaasiumi tehnoloogiaõpetuse õpetajat Valmar Kauri.

Lisaks sai Priit Norak Eesti Ameerika Suursaatkonna ja Eesti Teadusagentuuri ühisauhinna, milleks on
osalemine maailma suurimal rahvusvahelisel õpilaste teaduskonkursil Intel ISEF (The Intel International Science and Engineering Fair), mis toimub 2016. aasta mais Phoenixis, Ameerikas.

Priit Noraku  tööd tunnustasid eriauhindadega   ka   AHHAA Teaduskeskus ja Energia Avastuskeskus.

vt täpsemalt     http://www.etag.ee/tana-selgusid-opilasleiutajate-riiklike-preemiate-saajad/