Põnevad kursused gümnasistidele Taliinna Tehnikaülikooli Teaduskoolis
13.02.2014

Tallinna Tehnikaülikooli Tehnoloogiakoolis alustab märtsis kolm põnevat kursust, kuhu ootame osalema kõiki tehnika- ja tehnoloogiahuvilisi gümnaasiumiõpilasi!

· GEODISAIN – GEOLOOGIA, MAAVARAD, MAJANDUS (algab 1. märtsil 2014)
Lisaks mäendusalastele üldteadmistele (ülevaade maavaradest, kaevandamisest ja kriteeriumitest) saab iga osaleja panna proovile oma fantaasia kaevanduse ümberdisainimisel kas golfiväljakuks, sõudekanaliks või millekski muuks põnevaks ehitades ise mäendusteemalise maketi.

· TOOTEARENDUS JA DISAIN (algab 1. märtsil 2014)
Tootearenduse kursus tutvustab õpilastele meeskonnatööd, ideede genereerimist, nende realiseerimist ja presenteerimist ja annab tiimidele võimaluse tootearenduse protsess ise otsast lõpuni läbi teha. Kursus toimub kokku 8-l korral, millest 4 toimuvad Tallinna Tehnikaülikoolis kohapeal ja 4 Skype vestlusena.
NB! Kursusel saab osaleda 4-liikmelise võistkonnana! Kokku ootame osalema tiime 6-st erinevast koolist.

· EHITUSINSENERIKS? MIKS KA MITTE! (algab 8. märtsil 2014)
Kursusel saab teada, millised tulevikuvõimalused ühel ehitusinseneril on, sh näeb hoone planeerimise ja ehitamise erinevaid etappe, saab teha katseid ehitusmaterjalidega ning tutvuda ehitusprojekteerimises kasutatava tarkvaraga AutoCAD. Kursus lõpeb katusekonstruktsiooni mudeli valmistamise võistlusega, valminud mudeleid katsetatakse ehitusteaduskonna tugevuslaboris. Kõige tugevama mudeli ehitanud tiim pääseb edasi võistlema aprilli lõpus toimuva üliõpilaskonverentsi raames korraldatavale samalaadsele võistlusele!

Täpsem info kursuste kohta, ajakava ja registreerimislink on saadaval Tehnoloogiakooli kodulehel: http://tehnoloogiakool.ttu.ee

Kursuse edukatele läbijatele väljastatakse TTÜ tunnistus, millega TTÜ-sse sisseastumisel võib saada kuni 1 lisakonkursipunkti! Kursustel osalemine on õpilastele TASUTA!