Ohutu käitumise juhend
02.09.2013

Ohutu käitumine seoses Saue kooli juures oleva ehitusobjektiga:

1. Lastel ja lastevanematel, kõigil kõrvalistel inimestel, on keelatud siseneda ehitusobjektile. Ehitusobjekt on ümbritsetud aiaga või siis ajutiselt ohutuslintidega. Ehitusobjektile ei tohi siseneda ka juhul, kui värav on lahti ja kedagi värava ees ei ole valvamas. Lapsevanem ja laps, iga kõrvaline isik, on vastutava selle eest, kui temaga toimub ehitusobjektil mingi ohtlik juhtum või õnnetus.

2. Kui juhuslikult sattub inimene ehitusobjektile, siis tuleb hoiduda eemale ehitisest, tehnikast ja seadmetest ning kaevatud aukudest. Esimesel võimalusel leida väljapääs ehitusobjektilt või küsida abi väljapääsu leidmiseks ja lahkuda viivitamatult ehitusobjektilt.

3. Ehitusobjektile sissesõidu teel, Nurmesalu ja Kauguse tänava ristil, tuleb olla väga tähelepanelik suurte veoautode liikumise osas ning eriti tähelepanelik olla juhul, kui auto tagurdab. Kindlasti tuleb mööduda tagurdavast autost võimalikult kaugelt. Mingil juhul ei tohi seisma jääda tagurdava auto taha, sest tagurdava auto juhil on väga piiratud nähtavus.

4. Tuleb järgida täpselt ehitusobjekti turvavatöötaja suuniseid ja korraldusi ohutuse tagamisel.

Juhul, kui koolimajas on mingi õnnetus ning evakueerumisel lähim väljapääs on ikkagi ehitusobjektile, tuleb väljuda hoonest ja anda esimesel võimalusel teada lähimale töölisele tekkinud olukorrast. Samas tuleb hoiduda eemale ehitustehnikast ja ehitusel kaevatud aukudest.

Saue linnavalitsus