Geograafia teemapäevad Harjumaal
30.04.2012

Geograafia teemapäevad Harjumaa IX klasside õpilastele 2011/12 õa.

Geograafia kui õppeaine populariseerimiseks ja tunni huvitavamaks muutmiseks korraldatakse teemapäevi põhikooli õpilastele Harju maakonna Haridus- ja Kultuuritalituse eestvedamisel juba neljandat aastat. Traditsiooniliselt koosneb üritus kahest osast: loengust aktuaalsel loodusteaduslikul teemal ja loengupõhisest viktoriinist. Teemad lähtuvad põhikooli riiklikust õppekavast ja aitavad kaasa õpilaste üldpädevuste kujunemisele.

2011/12 õa osales 17 Harjumaa kooli. Saue Gümnaasiumist osalesid teemapäevadel: 9a klassist tüdrukute võistkond: Gerda Kiik, Polina Piskoppel ja Mari-Liis Oberg ja 9b klassist poiste võistkond: Madis Voitk ja Mayrold Palumets.

Geograafia III teemapäev „Läänemere hülged“ toimus 26.04.2012 Ruila Põhikoolis. Lektor mereimetajate ekspert Mart Jüssi. Poiste võistkond saavutas 4.koha.

Geograafia II teemapäev „India loodus“ toimus 17.02.2012 Vasalemma Põhikoolis. Lektor ornitoloog ja looduskaitsja Tiit Randla. Poiste võistkond saavutas II koha ja tüdrukute võistkond saavutas 4.koha.

Geograafia I teemapäev „Lendorav - I kategooria kaitsealune liik Eestis“ toimus 17.11.2011 Aruküla Põhikoolis. Lektor zooloog ja ELF-i lendoravaprojekti juht Uudo Timm. Tüdrukute võistkond saavutas III koha.

Õpilasi juhendas geograafiaõpetaja Ulvi Urgard.